همزمان با آغاز هفته کارگر صورت گرفت: بازدید دکتر ربیعی وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی از کارخانه کاغذ سازی کهریزک

به نقل از سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: همزمان با آغاز هفته بزرگداشت مقام کارگر دکتر علی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز از کارخانه کاغذ سازی کهریزک بازدید کرد و در جریان فعالیت این واحد تولیدی قرار گرفت .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر ربیعی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کارگر و با یادآوری جایگاه کارگران در روند پیشرفت و توسعه ملی از تلاش آنان تقدیر به عمل آورد و گفت : با دستور العملی  که ابلاغ شده به موجب آن مراجع تشخیص و حل اختلاف ادارات کار موظف هستند تا در خصوص بررسی ادعای سفید امضا بودن قراردادهای کار از نظر کارشناسان دادگستری استفاده کنند.

دکتر ربیعی در جریان بازدید خود از کارخانه “کارتون سازی کهریزک” به مناسبت آغاز هفته کارگر به خبرنگاران گفت: براساس این دستورالعمل مراجع تشخیص وحل اختلاف کار در سراسر کشور موظف هستند که چنانچه کارگری مدعی امضای قرار داد سفید امضا شد از طریق کارشناسان دادگستری صحت این ادعا را بررسی کنند.

وی با بیان اینکه این دستورالعمل در راستای جلوگیری از پاره ای از مشکلات صورت می گیرد، گفت: بر این اساس نظر کارشناسان دادگستری درخصوص صحت قراردادهای کار ملاک رسیدگی در هیاتهای تشخیص و حل اختلاف ادارات کار خواهد بود.

وی همچنین در خصوص شرایط مربوط به بازرسی کار گفت: از آنجایی که بخشی از حوادث ناشی از کار در بخش معدن است از بازرسی کار  وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواسته شده تا نظارت بر بخشهای مختلف را به منظور کاهش حوادث ناشی از کار افزایش دهند.

وی افزود: به منظور ارتقای ایمنی در واحدها و مشارکت کارگران و کارفرمایان تعداد کمیته های حفاظت و بهداشت کار با هدف ایمنی محیط کار به  13هزار واحد کمیته رسیده است.

بر پایه این گزارش دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن بازدید از خط تولیدی این کارخانه با اهدا گل به کارگران این واحد تولیدی با جمعی از کارگران به گفت و گو نشست.

در این دیدار  ، کارگران این واحد تولیدی به موضوع سخت و زیان آور بودن شغل خود پرداخته و از دکتر ربیعی درخواست رسیدگی به این موضوع را داشتند

گفتنی است در این واحد تولیدی 350کارگر در ساخت کاغذ و کارتون بازیافتی اشتغال دارند.